Kto gra najbardziej "kwadratowe" ska?

Inne dyskusje związane z muzyką

Postprzez Twoja Kasia Wt lis 21, 2006 21:56

Tomek napisał(a):
Agnes napisał(a):

jest za to pewien "kwadratowy" zespół hiszpański, którego nie znoszę - Skaparapid! to jest właśnie dla mnie najgorszego gatunku łojenie roszczące sobie niewiadomo czemu pretensje do nazywania się ska :?

A ja akurat mogę ich znieść. Zaryzykuję nawet określenie "lubię" :twisted:

Dla mnie największa chała (bo tak rozumiem pojęcie "kwadratowe ska"), to chyba Hotknives i coś czuję, że się narażam tym stwierdzeniem :twisted:

No to teraz ja. Dla mnie kwadratowe ska to chropawe, nieociosane, cięzkie... i odkąd zostałam zarażona Hotknivsami mogę powiedzieć, że odkryłam zespół, w którego muzyce jest dużo miękkosci, delikatności, powietrza...a jeżeli dla kogoś ten rodzaj wrażliwości jest kiczem to wybaczcie, ale tymbardziej nie powinien wypowiadać się na temat tego co kwadratowe, a co nie. Skoro czarne postrzegamy na tle białego to jak ktoś kto, nie widzi okragłego zuważa kwadratowe, no jak?

Prowokator :P
faza - stadium, okres przejściowy, stopień rozwoju...
Twoja Kasia

Postprzez chudy Wt lis 21, 2006 21:59

Śledzę ten temat od początku i totalnie nie kumam oco w nim chodzi :) Mógłby mi ktoś wytłumaczyć oco chodzi z tym "kwadratowym" ska ? Totalnie nie czaje :)
chudy

Postprzez Twoja Kasia Wt lis 21, 2006 22:17

chudy napisał(a):Śledzę ten temat od początku i totalnie nie kumam oco w nim chodzi :) Mógłby mi ktoś wytłumaczyć oco chodzi z tym "kwadratowym" ska ? Totalnie nie czaje :)

Komuś się nudzi to go fantazja ponosi, a przy okazji ponosi innych, wszędzie jesień...
faza - stadium, okres przejściowy, stopień rozwoju...
Twoja Kasia

Postprzez Tomek Wt lis 21, 2006 23:11

Twoja Kasia napisał(a):a jeżeli dla kogoś ten rodzaj wrażliwości jest kiczem to wybaczcie, ale tymbardziej nie powinien wypowiadać się na temat tego co kwadratowe, a co nie. Skoro czarne postrzegamy na tle białego to jak ktoś kto, nie widzi okragłego zuważa kwadratowe, no jak?

Prowokator :P

Tylko pozazdrościć wrazliwosci, bogatego wnętrza oraz zdolności rozpoznawania kształtów droga Kasiu :twisted:
Tomek

Postprzez Rude Wt lis 21, 2006 23:17

jareg napisał(a):
Rude, sorry że pytam, ale czy Tobie coś w ogóle się podoba? Patrzę na Twoje posty i jak dotąd nie zauważam. Wyobrażam sobie, że chwytasz za jakąś nową płytę, z nadzieją wkładasz ją do odtwarzacza, po czym głośno przeklinając rzucasz Znowu chała. To chyba strasznie frustrujące. :wink: :lol:

Z "nowych" kapel moi faworyci to The Slackers, Deal's Gone Bad, The Stingers ATX, Hepcat, The Israelites, The Aggrolites, NYSJE, RSJF, JazzBo, Intensified i FrogLegs. Z tych jakby starszych wykonawcow The Skatalites, The Soul Brothers, solowe projekty Rico Rodriguez'a, Tommy McCook'a, Don'a Drummond'a itp rewelacje, Prince Buster i Laurel Aitken.

Do tego nieco swingow i jazzow ale to jakby wykracza poza temat, tak samo jak kapele punk rockowe.

Moze byc? :twisted:

A z plyty ktore sie ostatnio ukazaly spodobalo mi sie Aggrolites, Slackers, Westbound Train, Shanty Town, Senior Allstars, JazzBo... nie jest chyba tak najgorzej :wink:
Let's go crazy
Rude

Postprzez jareg Śr lis 22, 2006 14:35

E, to nie jest z Tobą tak źle, bo już zacząłem się trochę obawiać. :lol:
One more drink, one more fight, one day we might see the light!

Obrazek

Leszek R.I.P. :-(
jareg

Postprzez Mietek Śr lis 22, 2006 19:16

No no bez jaj Hotknives to zadne kwadraty. Wedlug mnie to jedna z lepszych kapel grajacych ska w lekkostrawnym popowo-kiczowym sosie. Klawe teksty, rozne tempo, specyficzny wokal. Skromny sklad a bez kitu graja wysmienicie. Ostatnio troche o nich ciszej, ale mam nadzieje ze cos sie nowego wykluje. Poza tym przy znacznej powtarzalnosci zespolow ska cenie sobie u nich unikalnosc bo szczerze mowiac nie znam ekipy, ktora gralaby w sposob, chociazby, zblizony do nich. A tak na koniec to mam wielka slabosc do tych klawiszy... :)

Pzdr,
Mietek

Postprzez zebed Śr lis 22, 2006 20:22

Mietek napisał(a): Wedlug mnie to . A tak na koniec to mam wielka slabosc do tych klawiszy... :)

Pzdr,

Nie tylko Ty :) Osoba , ktora pierwsza posadzila ich o kwadratowe grania to klawiszowiec . Czyzby zazdrosc Panie Tomaszu :twisted: :wink:
zagraj to tak - ska, ska ,ska
zebed

Postprzez jareg Śr lis 22, 2006 21:06

Zespołów "kwadratowych" jest całe mnóstwo, dlatego zaproponuję konkretny kawałek.

beNUTS - Ska Summer Night

Jest tak beznadziejny, że aż piękny. Festyn do kwadratu. Festiwal w Sopocie, w jego najlepszych latach, wygrałby w cuglach. :lol:
One more drink, one more fight, one day we might see the light!

Obrazek

Leszek R.I.P. :-(
jareg

Postprzez STĘPEL Śr lis 22, 2006 21:58

Co do klawisza, to Tostersi mają kilka kawałków z brzemieniem kalwisza, którego nie powstydziły by się gwiazdy disco polo.
Obrazek
tyfy tyfy tyfy Czarnuchy zapodawać
STĘPEL

Postprzez BogusKowalski Cz lis 23, 2006 0:46

a co powiecie na "Ska ska immer nu ska" (czy jakos tak, bo ja w niemieckim nie jestem najmocniejszy), kto to gral? Bo kwadratowo bardzo, ale tak bardzo, ze az rozczulajaco. O juz wiem! ha! :P
Ska`d 4 life !
BogusKowalski

Postprzez Tytus Cz lis 23, 2006 7:11

Mietek napisał(a):No no bez jaj Hotknives to zadne kwadraty. Wedlug mnie to jedna z lepszych kapel grajacych ska w lekkostrawnym popowo-kiczowym sosie. Klawe teksty, rozne tempo, specyficzny wokal. Skromny sklad a bez kitu graja wysmienicie. Ostatnio troche o nich ciszej, ale mam nadzieje ze cos sie nowego wykluje. Poza tym przy znacznej powtarzalnosci zespolow ska cenie sobie u nich unikalnosc bo szczerze mowiac nie znam ekipy, ktora gralaby w sposob, chociazby, zblizony do nich. A tak na koniec to mam wielka slabosc do tych klawiszy... :)

Pzdr,

przepraszam za offtopic. ja nie mówię że hotknives to kwadratowe ska, aj mówię że hotknives to lipne ska:P
Tytus

Postprzez chudy Cz lis 23, 2006 10:36

BogusKowalski napisał(a):a co powiecie na "Ska ska immer nu ska" (czy jakos tak, bo ja w niemieckim nie jestem najmocniejszy), kto to gral? Bo kwadratowo bardzo, ale tak bardzo, ze az rozczulajaco. O juz wiem! ha! :P

El Bosso und Die Ping-pongs ?:)
chudy

Postprzez Mietek Cz lis 23, 2006 10:55

Tytus napisał(a):
przepraszam za offtopic. ja nie mówię że hotknives to kwadratowe ska, aj mówię że hotknives to lipne ska:P

Twoja sprawa Sebciu :)

*Zapamietac: minus dla Tytusa* ;)
Mietek

Postprzez Tomek Cz lis 23, 2006 11:24

zebed napisał(a): Osoba , ktora pierwsza posadzila ich o kwadratowe grania to klawiszowiec . Czyzby zazdrosc Panie Tomaszu :twisted: :wink:

No przyznam Zebed, ze udało Ci się mnie zaskoczyć :wink:

Nie jestem zazdrosny w ogóle o żadnego klawiszowca. Co najwyżej jestem godny podziwu dla niektórych i tyle.

Co do Hotknives to wytłumaczyłem już, ze pojęcie "kwadratowe" zrozumiałem jako :"lipa, że płacz" i dlatego wytypowałem tę kapelkę. Po prostu nie mogę ich strawić i nic na to nie poradze :wink:
Tomek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne