Ska - komercyjne bandy

Inne dyskusje związane z muzyką

Postprzez sokół Cz lut 17, 2005 16:11

[quote="Agnes"]jak większość osób mówię zawsze, że to "takie szybkie reggae z trąbkami" :lol:

Zgadzam się z Agnes tak brzmi i moja odpowiedz na pytanie co to jest SKA :lol:

Ale przypominam sobie akcję podczas podróży na The Slackers do Krakowa jak to w jednym przedziale ze Stęplem i Jarkiem jechały jeszcze dwie babki w starszym wieku na delegację i na pytanie co to jest SKA :?: odpowiedziałem że to taka muzyka cyrkowa :lol: szybko nawiązała się wymiana poglądów i kobiety stwierdziły "no proszę jakiej to teraz kulturalnej muzyki słucha" :wink:
RUDE BOY'S SKANKING

Obrazek
sokół

Postprzez Harry Lonsdale Cz lut 17, 2005 19:30

A najlepsze, że Lee Perry ciągle powtarza że nie ma żadnej różnicy pomiędzy ska i reggae :lol: W każdym razie boję się ograniczać do takich upraszczających stwierdzeń, że ska to szybsze reggae bo później faktycznie ludzie myślą że ska to makumba ska. Wolę powiedzieć że to coś jak piosenka Boba Marleya - One Love tyko z wyraźniejszą sekcją dętą i szybszym tępem. Trzeba też dodaź że biżej ska do jazzu, big bandu, albo rythm&bluesa niż do punka czy popu.

Jak ktoś jest w miarę kumaty to wyczai o chodzi. Moi znajomi grajcy bluesa kiedy usłyszeli Zoe w piosence Rocksteady i obwieściłem im, że to ska właśnie zakrzknęli radośnie, że to taki blues tylko z taim regowym szybszym rytmem :D
Harry Lonsdale

Postprzez trachaa Śr kwi 13, 2005 14:41

a ja zaczynam od pytania "znasz piosenke Madness house of fun? " i wiêkszo¶æ osób rzeczywi¶cie kojarzy ten kawa³ek.

Potem zapuszczam inne piosenke Madness i ju¿ kilka osób wkrêci³am w ska, w tym moj± matke :lol:
trachaa

Postprzez Pazdzioch-sc Pt kwi 15, 2005 0:04

a ja ludzi nieswiadomych nie wyprowadzam z bledu , nie jestem misjonarzem :) jak nie znaja to ich strata , niech dalej mysla ze skini to nazisci i bija murzynow :) hehehe
Pazdzioch-sc

Postprzez trachaa Cz kwi 21, 2005 18:26

nie ka¿demu mama zamiast dobranocki puszcza³a p³yty Madness. czasem warto pokazaæ ludziom ¿e istnieje co¶ poza techno i nu metalem. :wink:
trachaa

Postprzez soundinista Pt kwi 22, 2005 17:33

czemu nikt nie wspomnial o najlepszym i naczystszym przykladzie z tych znanych przecietnemu zjadaczowi chleba - reklama zywca na jakims yachcie chyba - one stop beyond w wykonaniu madness! to jest przyklad, przy ktorym nie trzeba dodawac, ze ska jest mnie popowe, bardziej instrumentalne, jazzowe i nie takie wiesniackie, czy punkowe :]

harry, ale one love w oryginalnej wersji to bylo wlasnie ska :))

przy objasnianiu warto szybko i skrotowo zachaczyc o tlo historyczne, kontekst kulturowy, geneze gatunku i wszelkie wplywy to utwierdza rozmowce w przekonaniu, ze mamy do czynienia z czyms szlachetnym i wyszukanym. oi!
Bóg w świętym czyni sam wszystko, co czyni święty:

śpi, kroczy, je i pije, i wciąż jest uśmiechnięty. Angelus Silesius
soundinista

Postprzez oi_nina N maja 01, 2005 7:52

mojej rodzicielce sie baaardzo ska spodoba³o :lol:
oi_nina

Postprzez buri N maja 01, 2005 10:13

mojej rodzicielce sie baaardzo ska spodobało

moja matka tez slucha duzo ska. chociaz w sumie nie ma innego wyjscia ;)
Greetings From Skamania
buri

Postprzez Feliztriste Pt kwi 27, 2007 14:06

Moja koleżanka stwierdziła ostatnio, że 'brzmi jak jakaś muzyka weselna' : p
Feliztriste

Postprzez Rude Pt kwi 27, 2007 15:21

Najlatwiej jest chyba wytlumaczyc ze brzmi to jak polaczenie muzyki z Blues Brothers i reggae :wink:

Wersja o szybszym reggae daje raczej slabe wyobrazenie o ska
Let's go crazy
Rude

Postprzez BogusKowalski Pt kwi 27, 2007 17:49

Uwazam, ze fignorantom nic nie nalezy tlumaczyc.

Niech sluchaja sobie Radiohead i tancza techno. :evil:
Ska`d 4 life !
BogusKowalski

Postprzez chudy Pt kwi 27, 2007 23:29

Ogólnie ja to mam problem jak mam wytłumaczyć coś komuś :) Ostatnio tłumaczyłem kilku ludziom w pracy co to jest ska, no i zawsze sie kończyło na "szybkim reggae z trąbkami" hehe :) Jeszcze mi sie podoba jak ludzie pytają czemu nosze na koszulce napis "skinhead reggae" to jest dopiero zabawa :) A już nie daj boże jak mnie ktoś spyta jaką muzyke gra moja kapela. Rozmawa się głownie kończy na "taką jak była w pulp fiction" http://online.freeware.info.pl/shakes&fidget.html hehe
Ostatnio edytowano So sie 02, 2014 8:05 przez chudy, łącznie edytowano 1 raz
chudy

Postprzez Czarny So kwi 28, 2007 6:25

hmm a moj wspollokator , ktory slucha ogolnie rocka, jak slyszy SKA , kiedy jest troche glosniej puszczona. Kaze mi sciszyc ta "Orkiestre strazacka" .
Stay Rude, Stay Menel!

http://www.madness.wroclaw.pl

Obrazek
Czarny

Postprzez BogusKowalski So kwi 28, 2007 8:58

zgadzam sie, ze Moskovskaya moza tak troche brzmiec, ale jesli ktos slyszy Skatalites i to mowi, to co ten ktos wie w ogole o muzyce?

Ja to nie lubie, kiedy ktos nie wie o co w ska chodzi.

Pogardzam wtedy czlowiekiem takim troche :lol: 8)
Ska`d 4 life !
BogusKowalski

Postprzez mumina So kwi 28, 2007 10:34

no u mnie kumpel ostatnio stwierdził, że ska brzmi jak muzyka cygańska albo weselna :shock: i że ma z nią wiele wspólnego :shock: i na nic się zdało tłumaczenie, okazało się że nie znam się na muzyce i pier..le mu bzdury hehe, o ja ignorantka :lol: ale ciśnienie z letka podniósł
mumina

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne