SKA-P szukam tłumaczeń

Inne dyskusje związane z muzyką

Postprzez lukas Śr cze 02, 2004 23:12

Flick napisał(a):"Lewackosc" Ska-P polega na tym , ze sie nie wstydza czerwonej gwiazdy, a nikt juz nie w nika w to co maja do powiedzenia, po za przyporzadkowaniem ich do odpowiedniej szufladki, oczywiscie nie powinno sie mieszac polityki z muzyka, wiec jesli kapela gra fajnie to postepuje sie w mysl zasady "kochaj muzyke pierdol polityke" super sprytne. No, ale widac wszyscy to filolodzy hiszpanscy i dotego politolodzy od niszczenia lewackosci ;-)

Okej, udało mi sie w trudach przetłumaczyc fragment tekstu kawałka "resistencia" (pozdro i dzięki za pomoc dla niestrudzonego lingwistycznego Turysty!!! BIG UP!!).

Dumny z tego że z proletariatem i wśród

Przetrwac do pierwszego. to cud

Wciąż tylko pot i pot,

Tak aby wieść móc ten żywot

To moje miejsce, to moi ludzie,

Być robotnikiem, inaczej nie ujdzie

Dlatego ,kamracie, z dumą

Śpiewam ci pieśń(piosenkę) tą-

jesteśmy rewolucją

Tak, Towarzyszu, rewolucją

Tak, Towarzyszu, Tak, Kamracie, jesteśmy rewolucją’

Twym wrogiem jest twój patron

Zakwalfikujcie ten tekst sobie sami jak chcecie. Mi osobiście takie teksty akurat najmniej przeszkadzają w tym zespole...chociaż musze przyznac że ten jest dosyc głupi, ale moze to wina mojego tłumaczenia, rymowac mi ise zachciało hehe
i've got erection
lukas

Postprzez steady_girl Cz cze 03, 2004 1:13

albo i big up 4 steady_girl, co?? :twisted: hehehe..no rymy są spoko, heheh, dodają klimatu typowego tłumaczenia z jakichś tam periodyków..tak to jest z tlumaczneiami z innych jezykow, ze po polsku nierzadko brzmia fatalnie..kumacja, rite?no bo jak przeltlumaczysz "y tener que sudar y sudar", trzeba dawac rade

czółko :twisted:
"radio is for housewives"-i'm none..
steady_girl

Postprzez Mietek Cz cze 03, 2004 9:01

No no a chyba plytka El Vals Del Obrero to w wolnym tlumaczeniu Robotniczy Walc :)

Ska-P spływa po mnie jakos... ya man!
Mietek

Postprzez lukas Cz cze 03, 2004 9:56

Mietek napisał(a):No no a chyba plytka El Vals Del Obrero to w wolnym tlumaczeniu Robotniczy Walc :)

dokładnie
i've got erection
lukas

Postprzez Zoolw Cz cze 03, 2004 13:51

Jak tak marzą o rewolucji to jak tylko wymyślę wehikuł czasu to wyśle ich na Ukraine w latach 30, niech sobie pozdychają z głodu, tylko czemu tego samego życzą dzieciom ?? :evil:
Oj tancujte czerewyczky, zaraz treba tancuwat' ...
Zoolw

Postprzez kremol Cz cze 03, 2004 14:01

Zoolw napisał(a):Jak tak marzą o rewolucji to jak tylko wymyślę wehikuł czasu to wyśle ich na Ukraine w latach 30, niech sobie pozdychają z głodu, tylko czemu tego samego życzą dzieciom ?? :evil:

Ja tam nie wiem, czy to komuchy, czy nie...o korzyściach z rewolucji socjalistycznej ch** mi gadac, bo ani sie za bardzo nie znam, ani to forum nie jest odpowiednim miejscem. Po prostu, może jakbyś żył w słonecznej Hiszpanii, miał podpisany kontrakt z BMG to tez śpiewałbyś o takich "bzdurach"...

A ja i tak będę sie trzymał wersji, ze to całkiem dobra kapela. :D
kremol

Postprzez radzim00 Cz cze 03, 2004 17:21

Co do tekstów Ska-p to pomimo tego ze coś tam po hiszpańsku bym zrozumiał, nigdy nie wnikałem w tłumaczenia. Doszedłem do wniosku że po cholere mam sie denerwować. W dupie mam ich przesłanie, a przy ich muzie można się troche pobawić na jakiejs pijackiej imprezie 8)
STAY RUDE!!!!!!
radzim00

Postprzez michal Cz cze 03, 2004 18:18

Ten watek chyba jest wyczerpany i tak nie wypracujemy nic madrego. Tekst do ktorego wielu mialo obiekcje mowiacy o tym, ze zespol ma "o bzdurach" mial na celu lekka kpine, bo fakt, ze jest to zepsol lewicowy nie ulega watpliwosci. Nie wazne czy spiewa o skowronkach, motylkach, czy innych rzeczach, ktore sa dla Flicka bzdurami (no bo w gruncie rzeczy sa). Roznica miedzy tekstami o piwie i panienkach (jak Skauci), a tekstach o rewolucjach socjalistycznych (SKA-P), jest tak, ze Skautowski 'bzdury' nie zabily kilku milionow ludzi... Piszac o lewicowych tekstach mialem na mysli po prostu fakt, ze zespol te szerzy niebezpieczne ideologie, bo dla mnie socjalizm jest takim samym shitem jak faszyzm.

Dyskusja utknela w martwym punkcie i nie ma sensu dalej tego ciagnac. I tak na marginesie to chyba nie ma tu "politologow do spraw niszczenie lewackosci"... :)

pier***** to! :D
michal

Postprzez H8H So cze 12, 2004 19:03

jesteśmy rewolucją

Kiedys ich słuchałem,chociaz wiedzialem ,ze to komuchy ale myslalem,ze to zwykli glupi anarchisci...
"... Lecz zydzi nie dali.. Ci zadnych szans.Do widzeeenia wodzu mój przyodziany w wermachtu strój.Żegnaj i nie roń łez cierpień przyjdzie kres..."

Zdzichu jesteś mym wodzem mówię Ci!
H8H

Postprzez yossarian So cze 12, 2004 23:21

H8H napisał(a):

jesteśmy rewolucją

Kiedys ich słuchałem,chociaz wiedzialem ,ze to komuchy ale myslalem,ze to zwykli glupi anarchisci...

sory ale padlem na bguk jak to preczytalem
najprawdziwszy Żydek

piloci z karabinem clique + Zielone Sznury Proroka
yossarian

Postprzez Ayax N cze 13, 2004 0:02

yossarian napisał(a):
H8H napisał(a):

sory ale padlem na bguk jak to preczytalem

Hehehe, nie Ty jeden :lol:

H8H, to niejest zaden 'lincz'... Dzieki za dawke humoru :twisted:
Ayax

Postprzez mariuuuanaboogie Śr kwi 13, 2005 21:48

Ska-P to zajebista muza!!!Zarówno muzyka jak i teksty. :D :D 8) cccczad kapela.mo¿na sie pobawic
mariuuuanaboogie

Postprzez skavliks Cz kwi 14, 2005 6:31

mariuuuanaboogie napisał(a):Ska-P to zajebista muza!!!Zarówno muzyka jak i teksty. :D :D 8) cccczad kapela.można sie pobawic

jak narazie to ty tu same bzdury piszesz :wink:
skavliks

Postprzez skavliks Cz kwi 14, 2005 6:45

mariuuuanaboogie

bardzo sprytnie usowac posty gdy ktos juz odpowiedzial tobie na nie hehehe===> dobry debiut :D
skavliks

Postprzez wisienka Cz kwi 14, 2005 12:14

a wracając do wątku głównego- to jakby ktoś 'szukał' jeszcze tłumaczeń z hiszpańskiego bądź angielskiego to się polecam. cena do wynegocjowania :wink: :wink:
I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant
wisienka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne