Najlepsze kapele Polskiego Ska

Informacje o polskich wykonawcach Ska / Reggae / Rocksteady / Soul
kiniak
Posts: 140
Joined: Fri Nov 14, 2003 10:15
gadu-gadu: 2344034
Location: Ostrołęka,tymczasowo England-Redditch

Post by kiniak »

jak to ma być typowe ska to tylko jedna płyta przemawia z polskich zespołów Vespy-Buja Się (a reszta, to taka 6 woda po kisielu, ta płyta najbardziej przypomina jamajskie granie).

A zapomniałem dodać, że to moje skromne zdanie
"nie kradnij władza nie lubi konkurencji"



"mądzy ludzie wierzą w mądre bzdury, głupi ludzie wierzą w głupie bzdury"
Martek
Posts: 70
Joined: Wed Nov 24, 2004 21:03
gadu-gadu: 0
Location: Sosnowiec

Post by Martek »

:arrow: kawałki ska Horrorshow

:arrow: Black Gang

:arrow: Skankan

:arrow: Vespa

:arrow: Konopians......(wiem,że to bardziej skinhead reggae)

To jest dla mnie Polskie ska na poziomie,narazie nic innego nie przychodzi mi do głowy :P

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
rude69
Posts: 84
Joined: Wed Jan 05, 2005 7:51
gadu-gadu: 1013617
Location: Podlasie

Post by rude69 »

Czesc na początek napisze ze jestem nowym użytkownikiem owego forum,równierz jestem początkującym słuchaczem Ska :) Polskie zespoły kture przypadły mi do gustu hmm słyszalem tylko dwie grupy a mianowicie Horroshow i Alians ten pierwszy bardzo fajny ich muzyka szybko wpada w ucho mialem kiedys kasetke ale niestety wcieło mi i juz nie mam :evil: może ktos zna jakies adresy chętnie bym sciągnoł se i jeszcze posłuchał (ale wątpie czy cos takiego sie znajdzie,trzeba kupić :) )

Co do Aliansów hmm moze tak...z czego mi wiadomo w niedalekiej przeszlosci grali punk rocka lecz ostatni ich album "pełnia" (ktury posiadam na własność :P ) ewidentnie prezentuje Ska. Bardzo ładne i czyste granie na trąbkach cud miód jak dla mnie numer 1!!



Czemu nie widac mojego obrazka wy macie a ja nie dlaczego? musze napisac wiecej postów?

Ps.tak przeglądam forum i nie widze wzmianki o Aliansach moze sie myle i moze nie jest to ska lecz warto poslucha zajebiscie grają...
"Swoje nory opuszaczają Potwory kiedyś wyżrą ci serce i wydrapją ci oczodoły" hyh
rusin
Posts: 1
Joined: Wed Jan 26, 2005 13:25
gadu-gadu: 7242424

Najlepsze kapele Polskiego Ska

Post by rusin »

Ja poleciłbym zdecydowanie Vespe i Skankana
Koza
Posts: 9
Joined: Mon Jan 24, 2005 13:31
gadu-gadu: 0
Location: Chojny £ód¼

Post by Koza »

Pazdzioch-sc wrote:metalo-skino-punko-grunge`a - przez to koncerty ska zaczynaja wygladac dziwnie ;) za duzo tam tych metalo-punko-grungo...hipi etc

Hippie_Hunter wrote:To ja jednak wolê byæ skinem, ni¿ kundlem ("metalo-skino-punko-grunge") :evil:




Dobrze gadaj± !!! W¶ród takich luidzi cz³owiek sie dobrze bawic nie mo¿e - depcz± wpadaja na ciebie a ich d³ugie w³osy - no prosze !!! Jednym s³owem swoim wygl±dem i zachowaniem wzbudzaja agresjê :twisted:
Flick
Posts: 438
Joined: Tue Nov 11, 2003 16:08
gadu-gadu: 0
Location: W-wa
Contact:

Post by Flick »

No niby takie przekonanie nie jest najlepsze, wkoncu muzyka jest dla ludzi ... ale z drugiej strony lepiej bawie sie z Rude Boyami i Skinheadami .. bo oni umieja "tanczyc ska" a nie rozpychac sie i wymachiwac obutymi w jakies paskudne ciezkie buciory nogami : /
"If you're arrogant, tough,

smart and clean looking

you got to be a Mod then !"




http://www.polishmods.prv.pl

Image
Martek
Posts: 70
Joined: Wed Nov 24, 2004 21:03
gadu-gadu: 0
Location: Sosnowiec

Post by Martek »

Flick wrote:No niby takie przekonanie nie jest najlepsze, wkoncu muzyka jest dla ludzi ... ale z drugiej strony lepiej bawie sie z Rude Boyami i Skinheadami .. bo oni umieja "tanczyc ska" a nie rozpychac sie i wymachiwac obutymi w jakies paskudne ciezkie buciory nogami : /
Dobrze piszesz :arrow: oni nie umieja wogule tanczyc ska :x tylko machaja tymi lbami z tlustymi,dlugimi wszarami i skacza zamiast tancowac :evil: Nie maja wogule poczucia rytmu-jak sluchaja na co dzien konia itp.gowna to co oni wogule robia na takich koncertach czy imprezach :x :roll: :?: -hmm moze im juz sie wszystko jebie i sami nie wiedza gdzie maja chodzic :P Przeszkadzaja w zabawie normalnym ludzia,ktorzy kochaja ska :!: Trzeba im wyrywac te tluste wszary i ich gnoic jak sie da :!: Jak nieraz,ktorys sie o mnie otrze tym spoconym,smierdzacym cielskiem to zygac mi sie chce :!: :evil:
BuFaLo
Posts: 108
Joined: Thu Jul 22, 2004 12:40
gadu-gadu: 0
Location: Łaziska G. [Śląsk]
Contact:

Post by BuFaLo »

Nic dodać nic ująć.

Przeciez maja swoje rockoteki(nie wiem jak to sie pisze) i tam jest

ich miejsce my sie tam im nie pchamy.

Oni tak jakby mysleli ze każda muzyka jest dla nich, albo

nie wiedza co to jest,no i jak to się tańczy (ska, reggae, jazz....)

Eeehh...
Pazdzioch-sc
Posts: 270
Joined: Sun Jan 18, 2004 18:03
gadu-gadu: 0
Location: SOSNOWIEC
Contact:

Post by Pazdzioch-sc »

Martek wrote:
Flick wrote:No niby takie przekonanie nie jest najlepsze, wkoncu muzyka jest dla ludzi ... ale z drugiej strony lepiej bawie sie z Rude Boyami i Skinheadami .. bo oni umieja "tanczyc ska" a nie rozpychac sie i wymachiwac obutymi w jakies paskudne ciezkie buciory nogami : /
Dobrze piszesz :arrow: oni nie umieja wogule tanczyc ska :x tylko machaja tymi lbami z tlustymi,dlugimi wszarami i skacza zamiast tancowac :evil: Nie maja wogule poczucia rytmu-jak sluchaja na co dzien konia itp.gowna to co oni wogule robia na takich koncertach czy imprezach :x :roll: :?: -hmm moze im juz sie wszystko jebie i sami nie wiedza gdzie maja chodzic :P Przeszkadzaja w zabawie normalnym ludzia,ktorzy kochaja ska :!: Trzeba im wyrywac te tluste wszary i ich gnoic jak sie da :!: Jak nieraz,ktorys sie o mnie otrze tym spoconym,smierdzacym cielskiem to zygac mi sie chce :!: :evil:
co robia ? placa za bilety ;>
wirus
Posts: 576
Joined: Tue Dec 09, 2003 17:11
gadu-gadu: 0
Location: wawa
Contact:

Post by wirus »

Pazdzioch-sc wrote:
Martek wrote:"......"
co robia ? placa za bilety ;>


OT I CAŁA PRAWDA! ZORGANIZUJCIE KONCERT SKA I ZRÓBCIE SELEKCJE NA BRAMCE - SAMI ŁYSI, ZERO KONI I INNYCH. CIEKAWE CZY WAM SIE ZWRÓCI. SMIEM WĄTPIĆ.....
2000 tons of TNT !!!

Image
Steadfast
Posts: 857
Joined: Wed Jan 14, 2004 11:19
gadu-gadu: 5115273
Location: Sosnowiec Kingston PL
Contact:

Post by Steadfast »

dokładnie :!:



u nas (czyt. w Polsce) nie jest to możliwe żebyt publika składała się w 100% z Rude Boys... bo taki koncert byłby w plecy na maxa :!:



znajomi którzy są w Londynie byli na koncercie Aitkena i mówili mi że w życiu nie widzieli tylu Rude Boys i Skins w jednym miejscu na raz i było pełno "tatuśków" (czyt. faceci po 40-tce) w martensach i z łysymi głowami że masakra... ale to Anglia a nie Polska :wink:
http://www.facebook.com/drlove.yardee" onclick="window.open(this.href);return false;
Hippie_Hunter
Posts: 463
Joined: Wed Jan 21, 2004 13:37
gadu-gadu: 0
Location: Warszawa

Post by Hippie_Hunter »

Steadfast wrote:ale to Anglia a nie Polska :wink:


spokojnie spokojnie... jeśli wytrwamy i damy sobie i innym trochę czasu to za kilka lat będziemy mieli stado rude boysów i skinheadów na koncertach... bo do kurwy nędzy ile się można napinać i nie uśmiechać- tak jak to jest na pankrokowych czy ojowych koncertach...
Możesz mnie chamem zwać,

możesz mnie w mordę dać,

lecz od stolicy won,

bo krew się będzie lać !!!
Steadfast
Posts: 857
Joined: Wed Jan 14, 2004 11:19
gadu-gadu: 5115273
Location: Sosnowiec Kingston PL
Contact:

Post by Steadfast »

masz racje ale ciekawe ilo to będzie trwało

rok, dwa, dziesięć....

zainteresowanie jest co raz większe, wystarczy spojżeć na to forum jest już 390 zalogowanych użytkowników i z dnia na dzień jest coraz więcej

8) tak samo jest z koncertami...

z koncertu na koncert jest coraz więcej haringtonów i martensów

i ludzi którzy potrafią się noramlnie bawić a nie rozpychać i skakać 8)
http://www.facebook.com/drlove.yardee" onclick="window.open(this.href);return false;
miśkov77
Posts: 218
Joined: Tue Dec 07, 2004 20:57
gadu-gadu: 1885040
Location: Częstochowa

Post by miśkov77 »

hehehe a u nas na plakacie o ska party wystarczylo wrzucic napis "skinhead reggae" i przyszlo malo osob...na szczescie kasa za organizacje sie zwrocila a zabawa byla przednia 8). 12 lutego tez bedzie pewnie to samo :D
chudy
Posts: 1109
Joined: Mon Jun 07, 2004 20:10
gadu-gadu: 0
Location: Częstochowa
Contact:

Post by chudy »

no tak problem pogujących hipisów na ska imprezach to poważna sprawa, przeszakadzająw zabawie i wogóle, ale z drugiej strony gdyby nie oni (to co teraz napisze bedzie głupio wyglądać) nie było by tych imprez w polsce za dużo, bo to właśnie oni stanowią większą częśc publiki, jakby na koncerty przychodzili sami rudeboys, skini i punki to organizator po pierwszym koncercie byłby ładnie w plecy i nie sądze żeby miał zapał do organizacji kolejnego koncertu. A patrząc na problem jeszcze z innej strony to taki hipis jak przychodzi na koncerty ska i później słucha tego coraz więcej w domu itd to sie powoli wciąga w klimat i z hipisa może sie zrobić prawdziwy ska maniak zetnie włosy, porzuci obdarte ciuchy i wogóle (coś ala brzydkie kaczątką zmienia się w łabędzia) wkońcu nie każdy sie odrazu urodził z pasją do ska muzyki... jestem pewny że wiele osób z tego forum zaczynało od innej muzyki (tak jak np. ja) wiec taka zmiana jest możliwa:)

A co do postu miśka to wsumie to sie wydaje śmieszne że jak na plakacie pojawił sie napis "skinheads reggae" to przyszło dużo mniej osób (generalnie to jest wręcz straszne jak po imprezie dochodziły mnie takie wieśći że ludzie zrezygnowali z imprzy bo na plakacie był napis skinhead), ale dla mnie i kolegów z któymi robiłem impreze nie było już tak całkiem do śmiechu ledwo opłaciliśmy sale :evil: Co prawda dużym nie fartem było też to że ska party zbiegło się z festiwalem niedaleko częstochowy, ale i tak było zajebiście. Wsumie to mam nadzieje że na impreze 12lutego przyjdzie więcej osób i ci co sie nie umieją bawić się wkońcu nauczą a ci co sie umieją bawić to się będą bawić i przy okazji sie najebią :)
Image
Post Reply