Najlepsze kapele Polskiego Ska

Informacje o polskich wykonawcach Ska / Reggae / Rocksteady / Soul
Truskafka
Posts: 13
Joined: Fri Dec 17, 2004 0:16
gadu-gadu: 4270625
Location: Warszawa OCHOTA

Post by Truskafka »

Oi tak, ironia pzremawia³a przeze mnie bardzo, szczególnie w przypadku jednego zespo³u i jednego jego cz³onka :twisted: Wasza sprawa co uwa¿acie moja te¿
Mniam mniam pyszna truskaweczka...
uchyt
Posts: 70
Joined: Sat Feb 19, 2005 20:23
gadu-gadu: 6015693
Location: ostrava,wroclaw,brno
Contact:

Post by uchyt »

a znacie alibabki? moze mi ktos wiecej powiedzec albo dac cos przeczytac?
User avatar
PxZ
Posts: 50
Joined: Mon Feb 28, 2005 19:58
gadu-gadu: 2512067
Location: Ziemia Obiecana

Post by PxZ »

Nie przepadam za polskim ska (delikatnie mówi±c), ale SKANKAN i VESPA s± ok. Kiedy¶ te¿ fajna by³a FAZA 40 i 4 (polecam kawa³ek "¯wirek i Muchomorek"), ale ju¿ chyba nie istniej±. Jednak przyznaæ muszê, ¿e sk³adankê "PolSKA Norma" katowa³em d³ugo i namiêtnie :wink: .
Keep smoking... I wanna see you dying!
miśkov77
Posts: 218
Joined: Tue Dec 07, 2004 20:57
gadu-gadu: 1885040
Location: Częstochowa

Post by miśkov77 »

PxZ wrote:Nie przepadam za polskim ska (delikatnie mówiąc), ale SKANKAN i VESPA są ok. Kiedyś też fajna była FAZA 40 i 4 (polecam kawałek "Żwirek i Muchomorek"), ale już chyba nie istnieją. Jednak przyznać muszę, że składankę "PolSKA Norma" katowałem długo i namiętnie :wink: .


no bo teraz sie chyba nazywaja FAZA czy jakos tak ;)
go_ska
Posts: 575
Joined: Tue Jul 06, 2004 10:01
gadu-gadu: 1327724
Location: Luboń k.Poznania / Warszawa-Żoliborz
Contact:

Post by go_ska »

miśkov77 wrote:
no bo teraz sie chyba nazywaja FAZA czy jakos tak ;)
Zdecydowanie nazywają się Faza :)

I grają rewelacyjnie..byłam na jednym koncercie :)
Image
sokół
Posts: 1527
Joined: Fri Nov 21, 2003 18:28
gadu-gadu: 9085609
Location: ŚWIDNICA

Post by sokół »

Dosyć że grają to jeszcze wydali płytę narazie małą ale rewelacyjną :lol:
RUDE BOY'S SKANKING





Image
miśkov77
Posts: 218
Joined: Tue Dec 07, 2004 20:57
gadu-gadu: 1885040
Location: Częstochowa

Post by miśkov77 »

hmmm chyba nawet widzialem cos takiego na koncercie Vespy we Wrocku...nawet sie pytalem o to zanim sie koncert zaczal ale bylem najebany wiec pozniej mi sie zapomnialo :lol:
chudy
Posts: 1109
Joined: Mon Jun 07, 2004 20:10
gadu-gadu: 0
Location: Częstochowa
Contact:

Post by chudy »

też miałem chrapke na to, ale kupiłem sobie wkońcu "bujaj się" i już mi kasy brakło :) ale moge sie pocieszyć tym że kilka dni wcześniej zakupiłem sobie kasetke z koncertu z bełchatowa :]
Image
oigucio
Posts: 42
Joined: Mon Feb 07, 2005 12:44
gadu-gadu: 0
Location: Stolica

Post by oigucio »

ohhhhh wrote:
Zapomnieliscie o pidżamie



pozdr!
a ja swojego czasu pidzame lubiłem.....a akurat czemu nie ma kilka piosenek w stylu ska i mi się podobają i też bym ich do ska zakwalifikował<no może do reggae-ska ale jednak ska>
Już niedługo także Staś kopać pilkę będzie chciał.
dj jula
Posts: 228
Joined: Thu Jan 27, 2005 18:07
gadu-gadu: 0
Location: wrocław

Post by dj jula »

go_ska wrote:
miśkov77 wrote:


Zdecydowanie nazywają się Faza :)

I grają rewelacyjnie..byłam na jednym koncercie :)
popieram popieram popieram:-)

właśnie wróciłam z trasy po Niemczech z Fazą i powalili mnie(i wcale nie mówie tego dlatego,że to moi bliższi lub dalsi znajomi :wink: )

jeszcze raz wam to powtarzam,że byliście ZAJEBIŚCI.
give me a break, now mister
you've got me all wrong
oigucio
Posts: 42
Joined: Mon Feb 07, 2005 12:44
gadu-gadu: 0
Location: Stolica

Post by oigucio »

wirus wrote: :D a akurat czy podwórkowi ? poza tym temat jest o najlepszych kapelach ska a nie o wszystkich kapelach które ktoś zna i które grają muzyke z elementami ska...



pozdrawiam !


a dla mnie podwórkowi są jedną z najlepszych kapel jakie znam...są nieżli

bo grają proste i swojskie melodyjne trafiające w sedno sprawy ska,nie jest to muzyka dla nadzianych dupków którzy pokończyli szkoły muzyczne i odróżniają swing od skazz czy tam coś innego.Dla mnie to kwintesencja prawdziwej szczerej i nie udawanej działalności artystycznej....i odają to co jest najważniejsze prawdziwego ducha rude <a tak poza tym to członkowie obu kapel są dużo bardziej pozytywnie nastawieni do słuchaczy niż niektórzy z tu obecnych>[/u][/b]
Już niedługo także Staś kopać pilkę będzie chciał.
oigucio
Posts: 42
Joined: Mon Feb 07, 2005 12:44
gadu-gadu: 0
Location: Stolica

Post by oigucio »

sokół wrote:Dosyć że grają to jeszcze wydali płytę narazie małą ale rewelacyjną :lol:




aaaa ja chce płyte Fazy ...gdzie?jak? można ją dostać
Już niedługo także Staś kopać pilkę będzie chciał.
User avatar
radzim00
Posts: 577
Joined: Wed Apr 21, 2004 14:53
gadu-gadu: 5326573
Location: Poznań

Post by radzim00 »

oigucio wrote:
wirus wrote: :D a akurat czy podwórkowi ? poza tym temat jest o najlepszych kapelach ska a nie o wszystkich kapelach które ktoś zna i które grają muzyke z elementami ska...



pozdrawiam !


a dla mnie podwórkowi są jedną z najlepszych kapel jakie znam...są nieżli

bo grają proste i swojskie melodyjne trafiające w sedno sprawy ska,nie jest to muzyka dla nadzianych dupków którzy pokończyli szkoły muzyczne i odróżniają swing od skazz czy tam coś innego.Dla mnie to kwintesencja prawdziwej szczerej i nie udawanej działalności artystycznej....i odają to co jest najważniejsze prawdziwego ducha rude <a tak poza tym to członkowie obu kapel są dużo bardziej pozytywnie nastawieni do słuchaczy niż niektórzy z tu obecnych>[/u][/b]


Ja też lubie podwórkowych, ale w sedno sk ato oni na pewno nie trafiają....
STAY RUDE!!!!!!
chudy
Posts: 1109
Joined: Mon Jun 07, 2004 20:10
gadu-gadu: 0
Location: Częstochowa
Contact:

Post by chudy »

oigucio wrote:
a dla mnie podwórkowi są jedną z najlepszych kapel jakie znam...są nieżli

bo grają proste i swojskie melodyjne trafiające w sedno sprawy ska,nie jest to muzyka dla nadzianych dupków którzy pokończyli szkoły muzyczne i odróżniają swing od skazz czy tam coś innego.Dla mnie to kwintesencja prawdziwej szczerej i nie udawanej działalności artystycznej....i odają to co jest najważniejsze prawdziwego ducha rude <a tak poza tym to członkowie obu kapel są dużo bardziej pozytywnie nastawieni do słuchaczy niż niektórzy z tu obecnych>[/u][/b]


Tak jak napisał radzim teżlubie podwórkowych ale w sedno ska to oni nie trafiają.

Widze że fantazja to cie poniosłą maksymalnie...

masz racje ska nie jest muzyką dla dupków, ale większość przejebanych kapel ska jak np. skatalites to przecież goście po szkole muzycznej (a przynajmniej większość znich), z tego co wiem to goście z balck gang też sie poznali w szkole muzycznej i nie wydaje mi sie żeby ani jedna ani druga kapela była dupkami czy też udawali działalność artystyczną...



a i na koniec jeszcze chciałem powiedzieć ze choć potrafie rozrużnić swing od ska a nawet ska od reggae to wcale nie jestem dupkiem :twisted:
Image
go_ska
Posts: 575
Joined: Tue Jul 06, 2004 10:01
gadu-gadu: 1327724
Location: Luboń k.Poznania / Warszawa-Żoliborz
Contact:

Post by go_ska »

oigucio wrote:
aaaa ja chce płyte Fazy ...gdzie?jak? można ją dostać
hmmm...ja ją kupiłam za 10zł na ich koncercie...

Jest tam 6 kawałków ( z czego 2 z czasów jak jeszcze grali jako Faza 40 i 4 )

A gdzie można ją dostać po za koncertami??

Tomku, odezwij się!!!

Może zaczniecie prowadzić sprzedaż wysyłkową tych płytek??
Image
Post Reply