Las Melinas - The Best Of 2008-2011

Informacje o polskich albumach Ska / Reggae/ Rocksteady / Soul
User avatar
Raul
Posts: 1624
Joined: Tue Jul 22, 2008 11:34
gadu-gadu: 0
Location: Bytom

Re: Las Melinas - The Best Of 2008-2011

Post by Raul »

Czarny wrote:można po polskiemu prosić, albo chociaż o link, skąd można to skopiować do translatora. Nie nawidzę nazistowskiego języka i go nie znam. :) Ciekawe, czy się podoba :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
http://www.rockingsteady.de/deu/_ezinearchiv.neo" onclick="window.open(this.href);return false; a dokładnie TUTAJ (format pdf)
strona 33
https://twitter.com/RudeMaker" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/RudeMakerSkaZine" onclick="window.open(this.href);return false;
bishop
Posts: 159
Joined: Wed Mar 26, 2008 13:59
gadu-gadu: 0
Contact:

Re: Las Melinas - The Best Of 2008-2011

Post by bishop »

Pozwolę sobie umieścić tłumaczenie recenzji, którą na nasz język przełożyła Ola Sidorowicz, za co jej serdecznie dziękujemy.

recenzja plyty from dojczland:

Ola Sidorowicz

Okazuje się, że Polska jest dużo aktywniejsza, niż nam, reszcie Europy się z reguły wydaje. Las Melinas również jest grupą, której z niewyjaśnionych powodów wcześniej nie spotkaliśmy. 12 muzyków, „gęste”, swingujące brzmienie i ujmujący głos, który nie boi się śpiewać w ojczystym języku. I za to szczególne podziękowania. Robią ska, które uważaliśmy z trochę zapomniane w ostatnich latach, nie sądząc, że obok cięższego reagge – brzmienia jest również miejsce dla tradycyjnej skocznej „królowej gatunku”. Ze śpiewem czy bez, w zmieniającym się tempie tańczono ska.(skankowano – dobre określenie – przyp. ola). I nawet jeśli na płycie „The best off...” nie da się wyróżnić tylko jednego dobrego kawałka, grupa obiecuje dobrą zabawę na koncertach i definiuje się bardziej jako kapela do tańców na parkiecie, niż siedzenia na kanapie, powołując się na kawałki „Złe pijane dziewczyny” czy „Parasol”. Tu tempo jest napisane wielka literą, a z tym jest zespołowi bardzo do twarzy.
Czarny
Posts: 1338
Joined: Mon Oct 25, 2004 6:59
gadu-gadu: 4103163
Location: Świdnica/Wrocław
Contact:

Re: Las Melinas - The Best Of 2008-2011

Post by Czarny »

Lubie To! :)


Dobrze niemiaszki piszą !
Stay Rude, Stay Menel!

http://www.madness.wroclaw.pl" onclick="window.open(this.href);return false;


Image
User avatar
Raul
Posts: 1624
Joined: Tue Jul 22, 2008 11:34
gadu-gadu: 0
Location: Bytom

Re: Las Melinas - The Best Of 2008-2011

Post by Raul »

Była niemiecka recenzja to teraz coś po czesku - z Pork Pie - ezin.
Las Melinas - Best of 2008 - 2011

Polsko co se týče ska, má hodně co nabídnout a tamní reggae scéna, co se ke mě dostalo za zprávy je na hodně vysoký úrovni. Nedalo mi to a tak jsem se rozhodl, že teda podrobím jednu z tamnějších kapel recenzi. V tomto roce vydali polští Las Melinas
průřez toho nejlepšího, za leta 2008 - 2011. Album si vydali sami, takže žádnej label nehledejte. Booklet vzhledem ke kartonovýmu obalu tu chybí ale za to je pěkně umělecky spracovanej. Na CD najdete celkem 14 tracků + jeden schovanej na konci alba. Po prvních pár posleších, bych Las Melinas charakterizoval, jako takový polský "Green Smatroll", hodně dechů, záliba v solech na dechové nastroje a předělávání filmovejch melodií do ska, prostě tradiční ska bez vnějších vlivů. Celkově vzato, dechová sekce je to, na čem tahle kapela stojí. A to je problém všech možnejch skajazzovejch kapel, je těžko co recenzovat, protože bych se akorát u každýho tracku opakoval, jak to "trombonista skvěle zvládá a že trubka to žene hodně vysoko" a to by byla fakt nuda číst i psát ale zase to není nuda poslouchat. Takže na to půjdu jinak, vynechám některé instrumentální songy, ke kterým dodám, asi jen to, že sice to není nic co by mě úplně posadilo na zadek ale hudební kvality tam jsou, i když některé hudební postupy se dost opakujou. A vrhnu se rovnou na ty tracky, který mě na týhle desce baví nejvíc. Jedním z nich by mohl být song Hans Kloss, kde určitě všichni poznáte jednu známou filmovou melodii (akorát ten film si nemůžu nějak vybavit). Slavnou znělku z Bondovek, jsem ve ska verzi slyšel sice už asi tisíckrát, v podání všemožných kapel ale z nějakýho důvodu mě to ještě neomrzelo, takže track Bond musím zmínit taky. Kapela do něj zakomponovala dokonce i melodii z Růžového pantera, čili další +. V songu Rocks Teddy se svým solem představí celá dechová sekce, kde jako vždy vítězí trombon, jakožto "král všech dechů". Willie je svižný ska, který vás rozpumpuje, i kdyby jste už byli pod drnem, navíc i textu je rozumět i když je v polštině ale jak to tak vypadá "knajpa" se říká asi i v Polsku. Ve středním tempu se nese hned následující track Zubr, kde se sice nezpívá nic o kovbojích s brokovnicí co si v Polsku spletli Zubra s Bizonem ale za to si tu opět celá kapela střihne pěkný sola. Číslo jedna z celý desky je podle mě předposlední song Parasol, typicky přísný, "gangsterskou" atmosférou nasáklí ska, s polskym textem a výbornejma dechama, co víc dodat? Takže to zrekapitulujem. Tentokrát to bude bez keců kolem, takže dávám 7 z 10. Nakonec ještě musím taky poděkavat Karlovi za půjčení CD!!! Jinak z polskejch kapel bych ještě doporučil třeba Alians (halvně album - Egzystencjalna rzeznia), Skampararas, Podworkovi Chuligány, Ziggie Piggie, Vespa nebo skapunkový Leniwiec a Zabili Mi Zolwia, ať si uděláte obrázek.
https://twitter.com/RudeMaker" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/RudeMakerSkaZine" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
jareg
Posts: 4635
Joined: Mon Nov 10, 2003 18:17
gadu-gadu: 121453
Location: Wałbrzych

Re: Las Melinas - The Best Of 2008-2011

Post by jareg »

Nie chce mi się tłumaczyć. Ale jest ocena, 7/10, czyli nieco powyżej średniej. I taki jest wydźwięk tej recenzji.
One more drink, one more fight, one day we might see the light!

Image

Leszek R.I.P. :-(
User avatar
Groszek
Posts: 152
Joined: Wed Sep 06, 2006 14:37
gadu-gadu: 0
Contact:

Re: Las Melinas - The Best Of 2008-2011

Post by Groszek »

Słucham płyty w aucie i jestem zachwycony, świetna muza!
Jeśli chcesz zmieniać świat zacznij ode mnie
Post Reply