Eventim, Ticketportal - bilety na zagraniczne koncerty

Informacje o koncertach Ska / Reggae / Rocksteady / Soul za granicą
Post Reply
User avatar
jareg
Posts: 4635
Joined: Mon Nov 10, 2003 18:17
gadu-gadu: 121453
Location: Wałbrzych

Eventim, Ticketportal - bilety na zagraniczne koncerty

Post by jareg »

Zakładam ten wątek, bo często padają pytania, jak kupić bilety na koncerty poza granicami naszego kraju. Ja właśnie przetestowałem opcję Eventimu, który zajmuje się dystrybucją biletów na wiele imprez w Europie.

Ceny za bilety na zagraniczne koncerty sprzedawane przez Eventim.pl podawane są w euro. Co więcej, przy wyborze opcji dostarczenia biletu przez pocztę, cwaniaczki także opłatę naliczają w euro, więc kalkuluje się średnio. Ale sieć ta znajduje się również w dystrybucji EMPiKu. Trzeba tylko na stronie Eventimu sprawdzić, czy konkretny EMPiK ma ich w ofercie. Teraz wystarczy udać się do bileterii. Przy zamawianiu biletu, cena na ogół przeliczana jest na złotówki po kursie Eventimu. Jeśli nie, EMPiK przelicza ją po kursie dnia NBP, co jeszcze korzystniej wychodzi. Potem płacimy w kasie złotówkami i upragniony bilet zabieramy do domu. To wszystko :wink: .

Podobnie działa Ticketportal.pl. Można u nich kupować bilety na koncerty na Słowacji, Węgrzech i w Czechach. W punktach sprzedaży, których wiele znajduje się na terenie całego kraju, cena w walucie danego kraju przeliczana jest na złote po kursie Ticketportal. Nie jest on wprawdzie najniższy, ale jak ktoś nie ma możliwości kupić biletu bezpośrednio w danym kraju, i tak się opłaci.
One more drink, one more fight, one day we might see the light!

Image

Leszek R.I.P. :-(
okbetbetting
Posts: 8
Joined: Wed Jun 29, 2022 6:18
gadu-gadu: 0

Re: Eventim, Ticketportal - bilety na zagraniczne koncerty

Post by okbetbetting »

Off Topic: Play and Earn!! for more details --> OKBET
Post Reply