The Skatalites, Keith & Tex - 23.04.2014, Wiedeń

Informacje o koncertach Ska / Reggae / Rocksteady / Soul za granicą
Post Reply
User avatar
jareg
Posts: 4635
Joined: Mon Nov 10, 2003 18:17
gadu-gadu: 121453
Location: Wałbrzych

The Skatalites, Keith & Tex - 23.04.2014, Wiedeń

Post by jareg »

Na razie tyle. Koncert w ramach wiedeńskich Skanking Night. Widzę, że mimo różnych trudości, Clemensowi ciągle się chce. Fajnie. Trzeba pomyśleć o wycieczce.

Edit:

Image
One more drink, one more fight, one day we might see the light!

Image

Leszek R.I.P. :-(
User avatar
jareg
Posts: 4635
Joined: Mon Nov 10, 2003 18:17
gadu-gadu: 121453
Location: Wałbrzych

Re: The Skatalites, Keith & Tex - 23.04.2014, Wiedeń

Post by jareg »

Bilet kupiony w Oeticket z opcją odbioru na miejscu w jednej z dwóch ichniejszych siedzib (obie blisko Ost Klubu, tylko taka opcja sensowna), w cenie 29,20 €. Pewnie w okolicach tego, ile będzie kosztował przed koncertem, a człowiek spokojniejszy, bo klub nie za duży.
One more drink, one more fight, one day we might see the light!

Image

Leszek R.I.P. :-(
User avatar
jareg
Posts: 4635
Joined: Mon Nov 10, 2003 18:17
gadu-gadu: 121453
Location: Wałbrzych

Re: The Skatalites, Keith & Tex - 23.04.2014, Wiedeń

Post by jareg »

Po wycieczce uczucia mieszane. Trochę moja wina, bo nie korzystam a facebooka. Na miejscu okazało się, że gwiazdy nie zagrają razem. Keith & Tex zagrali z The Heavy Allstars czyli The Steadytones bez wokalistki, więc było to w pewnym sensie powtórzenie występu z Hamburga. Koncert otworzył lokalny suport, za to świetny. Barefoot Basement grają instrumentalną mieszankę reggae jazzu z elementami ska. I grają bardzo dobrze. Wprowadzili mnie w bujany klimat. A potem... nastąpiła katastrofa. Przykro pisać, ale Skatalites to już nawet nie revival. Za klawisze powrócił Ken Stewart, na basie Val Douglas i to w zasadzie wszystko. Zabrakło Lestera Sterlinga, nie było Doreen Shaffer, tzn. podobno w Wiedniu była, ale w klubie się nie pojawiła. Taka wiadomość mi się obiła o uszy. Może nie chciała brać udziału w tej żenadzie. Bo to niestety żenada była. Ach, szkoda się denerwować. Lepiej zespół zachować w dobrej pamięci. Ja już więcej na ich koncert nie pójdę.
Wieczór uratowali Keith & Tex. Tylko to nagłośnienie. Coś mi się wydaje, że w Ost Klubie sprzęt do wymiany. Podczas after było wyraźnie słychać jak głośniki charczały i ogólnie nie wyrabiały.
One more drink, one more fight, one day we might see the light!

Image

Leszek R.I.P. :-(
User avatar
STĘPEL
Posts: 3881
Joined: Mon Nov 10, 2003 12:50
gadu-gadu: 3824648
Location: ŚWIDNICA
Contact:

Re: The Skatalites, Keith & Tex - 23.04.2014, Wiedeń

Post by STĘPEL »

Widziałem ich rok i dwa lata temu i widać było, że zjeżdżają mocno w dół. Ale jeszcze skład zespołu był do przyjęcia. Teraz to faktycznie popłuczyny jedynie. Jest nazwa więc kasę można trzepać.
Image
tyfy tyfy tyfy Czarnuchy zapodawać
User avatar
jareg
Posts: 4635
Joined: Mon Nov 10, 2003 18:17
gadu-gadu: 121453
Location: Wałbrzych

Re: The Skatalites, Keith & Tex - 23.04.2014, Wiedeń

Post by jareg »

STĘPEL wrote:Jest nazwa więc kasę można trzepać.
Niestety Stępel, takie miałem odczucia. Muzycy pod względem technicznym grali super. Ale są pewne granice. Skatalites to jak by nie było legenda. I fakt, że oryginalny zespół grał tylko rok czy dwa. Później były tylko różne wariacje. Jakoś jednak nawiązywały do korzeni. W momencie kiedy w składzie nie ma nikogo z pierwotnych członków zespołów, wszystko staje się farsą. Równie dobrze można zebrać chłopaków po szkołach muzycznych, którzy też wyuczony repertuar zagrają perfekcyjnie. Ale to już będzie tylko podróba. No i to wzruszenie ramion Kena Stewarta, że Doreen jest w hotelu, ale nie przyszła? Płakać się chciało. Cóż, wszystko kiedyś się kończy. A wciąż pamiętam nasz wspólny, pierwszy koncert Skatalites przed laty, też bez Doreen. Jednak wtedy magia była.
One more drink, one more fight, one day we might see the light!

Image

Leszek R.I.P. :-(
irek
Posts: 159
Joined: Mon Sep 15, 2008 8:20
gadu-gadu: 0
Contact:

Re: The Skatalites, Keith & Tex - 23.04.2014, Wiedeń

Post by irek »

Ja oczami wyobraźni widzę już trasę z okazji stu lecia zespołu.
Post Reply