Pytanie!!!

Dyskusje na tematy rozmaite
Post Reply
User avatar
Rude
Posts: 365
Joined: Thu Mar 16, 2006 19:30
gadu-gadu: 0
Location: Szczecin

Pytanie!!!

Post by Rude »

Być może ktoś mi udzieli odpowiedzi na następujące pytanie: coż to za model kapelusza przedstawiony na zdjęciach poniżej? Wiem, że był on popularny niegdyś w mniej prestizowych dzielnicach Nowego Jorku. Ciekaw jestem takze jakim cudem tak dobrze ten model trzyma sie z podwinietym rondem i czy uzaleznione jest to od materialu wykonania.


Image

Image

Image

Image
Let's go crazy
leto73
Posts: 3
Joined: Sat Dec 19, 2009 20:13
gadu-gadu: 0
Location: hatmaker ;p
Contact:

Re: Pytanie!!!

Post by leto73 »

Pierwszy model to tak bardziej pod fedorkę podchodzi. W każdym razie główka dość charakterystycznie wgnieciona. Chyba widać lekko ziarnistą fakturę, więc prawdopodobnie jakaś słoma - może panamka?
Pozostałe to filcaki.
Tak krótkie rondko występuje chyba tylko w pork pie, ale głowy nie dam. Musiałbyś zapytać autora, co miał na myśli :roll:
Podwinięte rondo na pewno będzie lepiej się zachowywać w modelach wykonanych z klasycznych surowców - filcu i słomy. Dodatkowo można je wzmocnić przez wylamowanie (jak na pierwszym i czwartym zdjęciu) czy przestebnowanie.
User avatar
Rude
Posts: 365
Joined: Thu Mar 16, 2006 19:30
gadu-gadu: 0
Location: Szczecin

Re: Pytanie!!!

Post by Rude »

Wielkie podziekowania! Nie ma to jak miec szczescie i trafic na profesjonaliste :D
Let's go crazy
easyrider
Posts: 1
Joined: Sat May 15, 2010 18:22
gadu-gadu: 0
Location: Kraków
Contact:

Re: Pytanie!!!

Post by easyrider »

A gdzie takie cudo można nabyć?
markdokbet
Posts: 45
Joined: Wed Jun 29, 2022 3:41
gadu-gadu: 0

Re: Pytanie!!!

Post by markdokbet »

If you want to register in sports betting and win big check this Okbet poker rake
Post Reply